این صفحه نمایش OLED دور مچ دست پیچیده می گردد

به گزارش انجمن آقای شرفی، دانشمندان پیروز به توسعه نمایشگر های OLED با انعطاف پذیری فوق العاده و عملکرد بالا شده اند که می تواند به شکل یک مچ بند دور مچ دست پیچیده گردد.

این صفحه نمایش OLED دور مچ دست پیچیده می گردد

به گزارش از آی ای، پژوهشگران دانشگاه شیکاگو نمایشگر های OLED نوی ساخته اند که بسیار انعطاف پذیر هستند، به طوری که می توان آن ها را دور مچ دست پیچید.دانشمندان پیروز به توسعه نمایشگر های OLED با انعطاف پذیری فوق العاده و عملکرد بالا شده اند که می تواند به شکل یک مچ بند دور مچ دست پیچیده گردد.

به گزارش از آی ای، پژوهشگران دانشگاه شیکاگو نمایشگر های OLED نوی ساخته اند که بسیار انعطاف پذیر هستند، به طوری که می توان آن ها را دور مچ دست پیچید.

سیهونگ وانگ، استادیار مهندسی مولکولی که رهبری این پژوهش را به همراه خوان دی پابلو استاد مهندسی مولکولی بر عهده داشت، گفت: یکی از مهم ترین اجزای تقریباً هر دستگاه الکترونیکی مصرفی که امروزه استفاده می کنیم، نمایشگر است و ما دانش بسیاری از زمینه های مختلف را برای ایجاد یک فناوری نمایشگر کاملاً نو ترکیب نموده ایم.

دی پابلو اضافه نمود: این موادی است که شما به آن احتیاج دارید تا در نهایت بتوانید صفحه نمایش های واقعاً انعطاف پذیر را توسعه دهید. این کار واقعاً بنیادی است و من انتظار دارم که بسیاری از فناوری هایی را که ما حتی به آن فکر ننموده ایم، محقق کند.

نمایشگر های OLED امروزی عالی هستند، اما از نظر انعطاف پذیری، آزادی عمل چندانی ندارند. وانگ می گوید: موادی که در حال حاضر در این نمایشگر های OLED پیشرفته استفاده می شوند، بسیار شکننده هستند. آن ها قابلیت کشش و انعطاف ندارند. هدف ما ایجاد چیزی بود که الکترولومینسانس OLED را همراه با پلیمر های قابل انعطاف ارائه دهد.

دی پابلو شرح داد: ما توانسته ایم مدل های اتمی پلیمر های نو مورد علاقه مان را توسعه دهیم و با این مدل ها شبیه سازی کردیم که وقتی این مولکول ها را می کشید و سعی می کنید آن ها را خم کنید، چه اتفاقی می افتد. اکنون که این ویژگی ها را در سطح مولکولی شناخته ایم، چارچوبی برای مهندسی مواد نو داریم که در آن انعطاف پذیری و درخشندگی بهینه شده است. اکنون پژوهشگران اهداف بلندپروازانه تری برای کار خود دارند.

وانگ شرح داد: رویای کلی من ساختن تمام اجزای ضروری برای یک سیستم کامل از لوازم الکترونیکی پوشیدنی، از سنجش گرفته تا پردازش و نمایش اطلاعات است و در اختیار داشتن این ماده منعطف نو، گام دیگری به سوی این رویا است.

این تیم بعلاوه برنامه هایی برای اضافه نمودن رنگ های اضافی به فلورسانس نمایشگر های انعطاف پذیر دارد که کارایی و عملکرد آن ها را بهبود می بخشد. وانگ در سرانجام گفت: هدف این است که در نهایت به همان سطح عملکردی برسیم که در فناوری های تجاری موجود وجود دارد.

این مطالعه در مجله Nature Materials منتشر شده است.

منبع: فرادید

به "این صفحه نمایش OLED دور مچ دست پیچیده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این صفحه نمایش OLED دور مچ دست پیچیده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید