افزایش شاخص بورس تهران ، معاملات بورس و فرابورس 24 هزار میلیارد تومانی شد

به گزارش انجمن آقای شرفی، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در خاتمه معاملات امروز با افزایش 38 هزار و 656 واحد روبرو شد و ارزش معاملات نیز به حد ایده آل رسیده است.

افزایش شاخص بورس تهران ، معاملات بورس و فرابورس 24 هزار میلیارد تومانی شد

به گزارش انجمن آقای شرفی از فارس، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم رشد قابل توجهی داشته، به گونه ای که در انتها معاملات روزانه با افزایش 38 هزار و 656 واحد به رقم یک میلیون و 465 هزار و 934 واحد رسید.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هموزن با افزایش 6942 واحد به رقم 417 هزار و 788 واحد رسید.

ارزش روز شرکت های بورسی امروز به بیش از 5 میلیون و 739 هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله گران در بورس تهران بیش از 15.3 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق اقتصادی در قالب 1.8 میلیون نوبت معامله و به ارزش 18 هزار و 135 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین در فرابورس ایران امروز معامله گران بیش از 5982 میلیارد تومان داد و ستد کردند که با این حساب ارزش امروز معاملات بورس ایران و فرابورس ایران به بیش از 24 هزار و 117 میلیارد تومان رسید.

امروز همه شاخص های بورس سبزپوش بوده و رشد کردند، به گونه ای که شاخص کل بورس با معیار هم وزن و نیز شاخص قیمت با معیار هموزن 1.6 درصد رشد کردند.

همچنین شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 2.7 درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور 2.2 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 2.8 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم 2.4 درصد رشد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، شستا، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، گل گهر، چادر ملو و سرمایه گذاری غدیر به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند.

نمادهای پرتراکنش امروز در بورس تهران شامل شستا، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، دارویی برکت و سرمایه گذاری سیمان تأمین، بودند.

امروز در فرابورس ایران هم شاخص کل 425 واحد رشد نموده و به رقم 18 هزار و 261 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 242 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در فرابورس ایران بیش از 3.2 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق اقتصادی در قالب 900 هزار معامله و به ارزش 5982 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون، بیمه پاسارگاد، صبا تأمین، بانک دی، ذوب آهن، پتروشیمی تندگویان و صنعتی مینو به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای برق و انرژی پیوندگستر پارس، سرمایه گذاری اقتصادی سپهر صادرات، توزیع غذای دنا آفرین، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، پتروشیمی ارومیه، توسعه راستا برق گیلان و لاستیک یزد بودند.

با توجه به رکود بازارهای موازی مانند مسکن، سکه، طلا و دلار پول های سرگردان به سمت بورس حرکت نموده و این را باید به فال نیک گرفت، چون پول هایی که در بورس و فرابورس معامله می گردد، در نهایت به شرکت های تولیدی بورسی و فرابورسی تزریق می گردد و از طرفی بازار بورس یک بازار شفاف و منصفانه با حضور تعداد زیادی از معامله گران است که هم به شفافیت و نقدشوندگی یاری می نماید و هم درآمد دولت از شرکت های بورسی و فرابورسی با صورت های اقتصادی را به وسیله اقتصادیات واقعی بیشتر می نماید. بنابراین دولت باید از سرمایه گذاری در بورس استقبال کند، چون درآمدهای اقتصادیاتی هم از این محل با شفافیت صورت های اقتصادی افزایش می یابد.

البته این نکته را نباید فراموش کرد که سرمایه گذاران حقیقی در بورس حتماً با مطالعه، تحقیق و تحلیل وارد بازار شوند و از افراد خبره و امین مشورت بگیرند و از هیجانات و فضای مجازی حتماً پرهیز نمایند. از طرفی به گفته قالیباف اصل رئیس سازمان بورس، کسانی که در بورس استراتژی بلندمدت داشته باشند و صبر نمایند پاداش صبر خود را از محل سود و افزایش سرمایه خود دریافت می نمایند.

هم اکنون حدود 50 میلیون ایرانی در بورس فعال هستند و این بازار تبدیل به یکی از بازیگران مهم اقتصاد کشور شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "افزایش شاخص بورس تهران ، معاملات بورس و فرابورس 24 هزار میلیارد تومانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شاخص بورس تهران ، معاملات بورس و فرابورس 24 هزار میلیارد تومانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید