کشف مواد آرایشی دو هزار ساله

به گزارش انجمن آقای شرفی، باستان شناسان حین کاوش در شهر باستانی آیزانوی واقع در ترکیه بقایای مواد آرایشی و جواهرات رومی دو هزار ساله را کشف کردند.

کشف مواد آرایشی دو هزار ساله

به گزارش انجمن آقای شرفی به نقل از انشنت اوریجینز، باستان شناسان در جریان فعالیت در شهر باستانی آیزانوی واقع در استان کوتاهیه بقایای لوازم زینتی، از جمله مواد آرایشی و جواهراتی را کشف نموده اند که قدمت آن ها به بیش از دوهزار سال پیش بازمی شود و گمان می رود به زنان رومی تعلق داشته است.

کاوشگران بعلاوه نوشته های مختلفی را کشف کردند که بینش جدیدی درباره ساخت و اداره مغازه های باستانی ارائه می دهد و پنجره جدیدی را به روی ساختار تجاری و اجتماعی این شهر باستانی باز می نماید.

به گفته باستان شناسی که سرپرستی کاوش در این محوطه را بر عهده دارد، بخش زیادی از کاوش های اخیر در محوطه بازاری این شهر و در مجاورت بقایای معبد زئوس اجرا شده است. شهر باستانی آیزانوی به علت بقایای بسیار سالم معبد زئوس معروفیت دارد.

باستان شناسان در جریان کوشش های اخیر پیروز شدند، به بقایای تعدادی از مغازه هایی دست پیدا نمایند که برای بیش از 2000 سال در این شهر مدفون شده بودند.

در امپراتوری روم، مواد آرایشی همانند رژگونه و سایه چشم درون صدف قرار داده می شد و مورد استفاده قرار می گرفت.

کاوشگران اخیرا تعداد زیادی صدف را در یکی از مغازه های این شهر باستانی کشف نموده اند. به گفته باستان شناسان در مجموع رنگ های آرایشی در 10 طیف مختلف در این مکان کشف شده است که بیشتر آن ها صورتی و سرخ بودند. جزئیات این مواد هنوز اعلام نشده است.

منبع: دنیای سفر

به "کشف مواد آرایشی دو هزار ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مواد آرایشی دو هزار ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید