مدیر کل جدید آژانس اتمی: درباره ایران بی طرف عمل خواهم کرد

رافائل گروسی روز سه شنبه وعده داده که درباره ایران بی طرف عمل خواهد کرد.

مدیر کل جدید آژانس اتمی: درباره ایران بی طرف عمل خواهم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رافائل گروسی، مدیر کل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی که امروز به ریاست این نهاد بین المللی انتخاب شده گفته که درباره ایران بی طرف عمل خواهد کرد.

شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز سه شنبه رافائل گروسی، دیپلمات 58 ساله آرژانتینی، را به عنوان مدیر کل آژانس انتخاب کرد. او جانشین یوکیو آمانو، مدیر کل سابق آژانس انرژی اتمی شد که در ماه جولای 2019 به علت سرطان درگذشت.

طبق گزارش رویترز، گروسی بعد از انتخاب به این سمت در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره رویکردش در قبال ایران گفت: من کارم را انجام خواهم داد و فکر می کنم شغلم ایجاب می کند وظایفم را به گونه ای ایفا کنم که مستقل، منصفانه و بی طرف باشد.

او همچنین گفت: فکر می کنم چیزی که مهم است این است که به به کشور های عضو [آژانس]و جامعه بین الملل این ضمانت را بدهم که کاملاً مستقل و در برابر فشار نفوذناپذیر هستم.

روزنامه وال استریت ژورنال پیش از این گزارش داده بود چالش ها بر سر انتخاب گروسی بیش از هر چیز به اختلافات میان او و نامزدش در قبال ایران مربوط می شود.

طبق گزارش این روزنامه، کرنل فروتا، رقیب اصلی گروسی برای عهده دار شدن ریاست آژانس طرفدار تداوم رویکرد محتاط و تأملی یوکیا آمانو، مدیر کل سابق آژانس در قبال ایران است، درحالیکه رافائل گروسی، خواستار ایجاد تغییراتی در رویکرد سازمان در قبال ایران است. او قبلا گفته که خواستار اتخاذ رویکردی قاطع، اما منصفانه در قبال ایران است.

رسانه های بین المللی از جمله رویترز گزارش داده اند انتظار می رود گروسی از اول ژانویه سال 2020 ریاست آژانس بین المللی انرژی اتمی را بر عهده بگیرد. گروسی گفته که این اتفاق ممکن است زودتر رخ دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مدیر کل جدید آژانس اتمی: درباره ایران بی طرف عمل خواهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر کل جدید آژانس اتمی: درباره ایران بی طرف عمل خواهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید