جای پارک ویژه برای موتورسیکلت های تهران

به گزارش انجمن آقای شرفی، مدیرکل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک از اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در حاشیه معابر اطلاع داد.

جای پارک ویژه برای موتورسیکلت های تهران

سید حسین حسینی نژاد با اشاره به اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در پیاده رو و معابر، گفت: به صورت پایلوت چند معبر در منطقه ها مختلف تهران انتخاب شد تا طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در آن اجرا گردد که براساس این طرح پایلوت، خیابان های جمهوری و طالقانی انتخاب شدند و در این معابر فضای پارک خودرو را حذف نموده و با نصب نرده فلزی و خط کشی، محل توقف موتورسیکلت ها را در کنار خیابان تعیین کردیم.

وی اضافه نمود: اجرای این طرح در معابری که به صورت پایلوت انتخاب شده، سبب شده است که موتورسیکلت ها از سطح پیاده رو پاکسازی شده و بطور منظم در حاشیه معبر مستقر شوند که این کار علاوه بر برقراری نظم باعث افزایش امنیت نیز شده است.

حسینی نژاد با بیان اینکه در 2 منطقه این طرح به صورت پایلوت اجرا شده و با توجه به موفقیت آمیز بودن آن و رضایت مردم، از معاونت حمل و نقل 22 منطقه درخواست کردیم که معابرشان را که پتانسیل اجرای این طرح را دارد، معرفی نمایند تا ساماندهی موتورسیکلت ها در دستور کار قرار گیرد، گفت: وقتی برای موتورسیکلت ها جای پارک تعبیه گردد تردد عابرین در پیاده رو تسهیل می گردد و در حاشیه معبر سواره رو، موتور ها به صورت منظم پارک می شوند. چرا که بعضا دیده شده در بعضی معابر آنقدر موتور در پیاده رو پارک شده که عابر پیاده ترجیح می دهد که از مسیر سواره رو حرکت کند که این مسئله خطرزا است.

وی با بیان اینکه در این طرح موتورسیکلت ها به جای پیاده رو در حاشیه خیابان آنهم با نظم و ترتیب مستقر می شوند، اضافه نمود: به منطقه ها اعلام نموده ایم که محور های خود را که مملو از موتورسیکلت است معرفی نمایند تا نسبت به ساماندهی موتورسیکلت ها در همه منطقه ها اقدام کنیم.

انجمن آقای شرفی اجتماعی شهری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "جای پارک ویژه برای موتورسیکلت های تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جای پارک ویژه برای موتورسیکلت های تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید