تصاویری بی نظیر از فستیوال عقاب طلایی در مغولستان

به گزارش انجمن آقای شرفی، اسارت عقاب های آزاد به وسیله قبایل قزاق، مهارتی است که این قبایل برای بقا در دشت های سرد بدست آورده اند.این شیوه که از قرن 17 رایج بود، امروز شکل فستیوال عایدی برای نشان دادن ارتباط عمیق بین انسان و شکارچی آسمان ها. فستیوالی منحصر به فرد و دیدنی در ارتفاعات و کوه های آلتای.شکارچیان قزاق هر ساله در شهر Bayan-Ulgii، غربی ترین در مغواستان و در همسایگی روس و چین، همراه با عقاب های طلایی که آموزش داده شده اند در این فستیوال معروف به نام Berkut (در زبان مغولی به معنی قلعه) شرکت می نمایند تا سرعت، دقت و چابکی عقابشان را محک بزنند. بزرگترین گردهمایی از شکارچیان و عقاب ها در دنیا، که اولین بار در سال 1992 با حضور 70 شکارچی شروع شد و به عنوان میراث فرهنگی در یونسکو به ثبت رسید.در ادامه با تصاویری از فستیوال عقاب طلایی در مغولستان همراه باشید

تصاویری بی نظیر از فستیوال عقاب طلایی در مغولستان

بیش از دو قرن است که قبایل قزاق، از عقاب طلایی تربیت شده برای شکار استفاده می نمایند. شکاری که طبق افسانه ها، تا قبل از بارف برف انجام نمیشد و درست بعد از سفید شدن دشت از اولین بارش، مردان قبیله همراه با عقاب هایشان سوار بر اسب ها به سمت ارتفاعات آلتای حرکت می کردند تا شکار نمایند. بعد از رسیدن بر بلندی، صبر می کردند تا شکار مناسب را ببینند. بعد چشم بند عقاب را باز می کردند و او به محض تماشا شکار ، پرواز می کرد و به تعقیب خرگوش یا روباه و گرگ (که معمولا برای پوستشان شکار می شوند) می رفت.

عقاب به سرعت و با چالاکی خود را بالای سر شکار می رساند، با منقار تیزش، زخمیشان می کرد و بر روی آن خیمه می زد تا صاحبش سوار بر اسب برسد.تکه ای گوشت هم، سهمش می شد از شکار که اگر آزاد بود ...

فستیوال عقاب طلایی در مغولستان : و اما نقش عقاب ها در فستیوال…

مراسم با رژه شکارچیان و به نمایش در آوردن لباس های سنتی و همین طور لوازم شکارشان آغاز می گردد.

مسابقه اصلی هم بر سر پوست روباهی است که بر پشت اسبی گذاشته شده و آغاز به دویدن می نماید. عقاب ها باید پوست را گرفته و پیش صاحبشان بیاورند.

مسابقات، جشن، موسیقی و پایکوبی محلی به مدت دو روز ادامه دارد و در خاتمه جوایزی به برترین شکارچی و برترین لباس محلی داده می گردد و اما در خاتمه با هم میبینیم تصاویری زیبا از عکاس معروف باتزایا | Batzaya، از فستیوال عقاب های طلایی.

منبع: همگردی

به "تصاویری بی نظیر از فستیوال عقاب طلایی در مغولستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویری بی نظیر از فستیوال عقاب طلایی در مغولستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید