تازه ترین اقدام خزانه داری آمریکا علیه ایران

وزارت خزانه داری آمریکا امروز جمعه با اعمال دستورالعمل هایی علیه ایران موسوم به تدابیر خاص نوع 5 تهران را در زمره قلمرو های قضایی موجد نگرانی های خاص از لحاظ پولشویی قرار داده و نهاد ها و سازمان های مالی آمریکا را به اتحاذ تدابیری ویژه در مراودات مالی با طرف های مرتبط با ایران ملزم کرده است.

تازه ترین اقدام خزانه داری آمریکا علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بررسی ها نشان می دهد وزارت خزانه داری آمریکا امروز جمعه با اعمال دستورالعمل هایی علیه ایران موسوم به تدابیر خاص نوع 5 تهران را در زمره قلمرو های قضایی موجد نگرانی های خاص از لحاظ پولشویی قرار داده و نهاد ها و سازمان های مالی آمریکا را به اتحاذ تدابیری ویژه در مراودات مالی با طرف های مرتبط با ایران ملزم کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در لابلای بیانیه ای که امروز جمعه برای اعلام راه اندازی یک مکانیسم ادعایی برای مبادلات انسان محبت آمیز با ایران صادر کرده به صورت مختصر به اعمال این دستورالعمل جدید علیه ایران اشاره کرده است.

در این بیانیه اشاره شده شبکه اجرایی جرائم مالی خزانه داری آمریکا همزمان با راه اندازی مکانیسم جدید، با استناد به بند 311 قانون میهن پرستی، مصوب سال 2001 قواعد جدیدی برای محافظت از نظام مالی آمریکا در برابر فعالیت های مالی مخرب ایران به کار گرفته است.

شبکه اجرایی جرائم مالی وزارت خزانه داری یکی از اداره های وزارت خزانه داری آمریکا است که مأموریت خودش را گردآوری و تحلیل اطلاعات درباره مبادلات مالی با هدف ادعایی مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در داخل و خارج از آمریکا معرفی می کند.

جستجو در وب سایت شبکه اجرایی جرائم مالی خزانه داری آمریکا نشان می دهد این اداره با بیان این ادعا که جمهوری اسلامی ایران جزو قلمرو های قضایی موجد نگرانی های عمده در زمینه پولشویی است قواعدی موسوم به تدابیر خاص نوع 5 را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده است. اعمال این محدودیت، ذیل بند 311 قانون میهن پرستی اجرا شده است.

بند 311 قانون میهن پرستی آمریکا به شبکه اجرایی جرائم مالی وزارت خزانه داری اجازه می دهد در صورتی که تشخیص دهد یک قلمرو قضایی یا نهاد مالی در خارج از ایالات متحده موجد نگرانی های عمده پولشویی است، نهاد ها و سازمان های داخلی آمریکا را به اتحاذ تدابیری خاص در برابر آن ها ملزم کند.

قانونگذاران آمریکایی مدعی هستند پنج اقدام ویژه ای که در بند 311 آمده اند اقداماتی هستند که برای محافظت از نظام مالی آمریکا در برابر پولشویی و تأمین مالی تروریسم تصویب شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تازه ترین اقدام خزانه داری آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین اقدام خزانه داری آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید