برگزاری آئین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان در تبریز

به گزارش انجمن آقای شرفی، خبرنگاران/آذربایجان شرقی آئین اختتامیه و تقدیر از داوران و عوامل اجرایی سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان یکشنبه 25 مهر در مجتمع 22 بهمن تبریز (سینما ناجی) برگزار می گردد.

برگزاری آئین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان در تبریز

سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان مصادف با شروع هفته ملی کودک و نوجوان و همزمان با کل کشور در روز جهانی کودک با شعار سینما سرزمین خیال شروع به کار کرد.

بنا به اعلام دبیرخانه جشنواره، سال جاری 550 اثر به بخش ملی و بین المللی جشنواره ارسال شده بود که ازمیان کل آثار متقاضی 438 اثر در بخش ملی بود و از این تعداد 32 اثر سینمایی مطابق با مقررات جشنواره مورد آنالیز نهاده شد.

آثار منتخب علاوه بر اصفهان و تهران در 20 استان دیگر به نمایش عایدی که بخش استانی جشنواره شامل 10 فیلم بلند سینمایی و 10 فیلم کوتاه داستانی و پویانمایی بود.

از ویژگی های شاخص سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلمهای بچه ها و نوجوانان، داوران آن است که 27 نفر از بچه ها و نوجوانان فعال و خلاق در عرصه های مختلف با توجه به توانایی و استعدادهای بخصوص خویش از مقطع ابتدایی تا دبیرستان از متولدین بین سالهای 84 تا 92 با ثبت نام این داوران نوجوان به وسیله سایت جشنواره معین گردیدند.

برگزاری جشنواره اتفاقی خوب در شهر تبریز بود و زمینه علاقه مندی بچه ها و نوجوانان به این هنر را مهیا می کرد بعلاوه فرصت را فراهم کرد تا علاقه مندان بتوانند در شهر خود شهر اولین ها برترین و تازه ترین فیلم های حوزه کودک و نوجوان را دیدن نمایند.

فیلم های راه یافته به بخش مسابقه در استان آذربایجان شرقی روزهای آدینه 16 مهر تا سه شنبه 20 مهر در سالن 1 مجتمع ستاره باران اکران شدند که این فیلم ها شامل پسر دریا به کارگردانی افشین هاشمی و حسین قاسمی جامی، فیلم لیپار به کارگردانی حسین ریگی، بلیط به کارگردانی مرتضی رحیمی، داستانهای هزار و یک روز به کارگردانی حبیب احمدزاده، در بخش نوجوان، و فیلمهای میان صخره ها به کارگردانی مختار عبداللهی در بخش کودک و نوجوان و فیلمهای بام بالا به کارگردانی سید جمال سید حاتمی، برزنگی به کارگردانی حسین قاسمی جامی، شهر گربه ها به کارگردانی سید جواد هاشمی در بخش کودک و بعلاوه ویدو به کارگردانی مهدی جعفری خارج از بخش مسابقه، اکران شدند.

بعلاوه فیلم های آی دی، بادهای پاییزی بادهای بهاری و دو کبوتر، ستارگان زیر باران، در بخش پویانمایی کوتاه، و فیلمهای دوچرخه باز، برای بار دوم، درختان خیابان ولیعصر یا امپرسیون، عملیات طبقه دوم، منم سمیرا، وادیار در بخش فیلم کوتاه داستانی اکران شدند.

لازم به ذکر است؛ سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان 16 تا 21 مهرماه با مشارکت انجمن سینما گران استان و همکاری کانون پرورش فکری و انجمن انیمیشن و سایر انجمن های فعال شهر ، در پردیس سینمایی ستاره باران برگزار گردید و آئین اختتامیه آن روز یکشنبه 25 مهر ساعت 17 در مجتمع 22 بهمن (سینما ناجی) سالن استاد صیامی برگزار خواهد شد .

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری آئین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان در تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری آئین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان در تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید