بردن چه وسایلی در هواپیما مجاز است؟

به گزارش انجمن آقای شرفی، هیچ کس دلش نمی خواهد وقت پرواز به خاطر یک شیشه عطر یا کمی خوراکی مجبور گردد بارش را بیرون بریزد و معطل گردد. کافی ست فهرست وسایل مجاز در هواپیما را بدانیم و بر همان اساس چمدان ببندیم. برخی ها سبک سفر می نمایند و ترجیح می دهند به غیر از چمدانی کوچک، چیز دیگری همراه نداشته باشند. گاهی هم چمدان و بار زیادی همراه داریم و بخشی از آن را در کیف دستی قرار می دهیم. ایرادی هم ندارد، چراکه بردن برخی از وسایل به کابین هواپیما مجاز است.

بردن چه وسایلی در هواپیما مجاز است؟

وسایل الکترونیکی

برخی ها در سفر هوایی لپ تاپ، تبلت، ام پی تری پلیر یا کنسول بازی همراه دارند. می توانیم آنها را در چمدان قفل دار تحویل بار بدهیم، ولی انتخاب بهتر این است که همراه خودمان به کابین هواپیما ببریم. ضروری است وقتی از بازرسی رد می شویم، وسایل الکترونیکی را از کیف بیرون بیاوریم. گاهی ممکن است کارکنان بازرسی از ما بخواهند این وسایل را روشن و خاموش کنیم.

وسایل ممنوعه در فرودگاه کدامند؟

خوراکی ها

ممکن است فرد بیمار یا کودکی همراه ما باشد و بخواهیم نوشیدنی یا خوراکی به کابین هواپیما ببریم. برخی ها وسایلی مثل عطر، کرم، لوسیون بدن یا مواد آرایشی همراه دارند.

این امکان وجود دارد که چنین چیزهایی را تحویل بار ندهیم و با خودمان به کابین ببریم، اما بردن این وسایل به داخل کابین شرایطی دارد که باید رعایت کنیم. در چنین مواردی شرکت های هواپیمایی مختلف، قانون های متفاوتی دارند. اما برخی موارد در بیشتر آنها یکسان است. مثل این نکته که وزن مایعات نباید بیشتر از 100 گرم یا 100 میلی لیتر باشد.

ضروری است هر مایعی را در کیسه های پلاستیکی شفاف و زیپ دار قرار دهیم، مثل زیپ کیپ. فراموش نکنیم هر مسافر فقط یک کیسه شامل مایعات می تواند در کیف دستی اش داشته باشد.

لیست خوراک هایی که می توانیم همراه مان به کابین ببریم، شبیه اینهاست؛ کره، مربا، کره بادام زمینی، پنیر، سس، روغن، سوپ، شیر مادر، ژله و آب. همراه داشتن ادویه هایی مثل فلفل در پرواز ممنوع است. قانون مایعات شامل مواد خطرناک یا قابل اشتعال نمی گردد، پس به همراه داشتن چیزهایی مثل اسید، بنزین یا نفت فکر هم نباید کرد.

مواد آرایشی را می گردد با رعایت وزن مجاز در کیف دستی قرار دهیم، برای مثال لاک ناخن، ریمل، شامپو، ژل مو، عطر و ادکلن جزو وسایل مجاز در هواپیما هستند.

برخی کشورها اجازه ورود محصولات کشاورزی مثل میوه، سبزی یا گوشت و محصولات لبنی را به کشورشان نمی دهند. بهتر است اگر میوه یا خوراکی همراه داریم، قبل از فرود آمدن هواپیما آنها را خورده باشیم. در صورتی که سوغاتی ها را بسته بندی و کادوپیچ نموده باشیم، ممکن است در بازرسی مجبور شویم همه کادوها را باز کنیم. تصمیم بهتر این است که سوغاتی ها را بعدا در خانه کادو کنیم.

البته اگر بخواهیم وسایل مان را تحویل بار بدهیم، مسئله ای برای همراه داشتن شیشه های بزرگ عطر، شامپو یا شیر خشک نخواهیم داشت.

چه مراحلی را باید قبل از سوار شدن به هواپیما طی کنید؟

داروها

بهتر است اگر دارو همراه داریم، دردسترس باشند. چراکه موقع بازرسی، داروها را هم آنالیز می نمایند. خیلی از شرکت های هواپیمایی همراه داشتن نسخه برای دارو را اجباری می دانند. به خصوص اگر سفر خارجی در پیش داریم باید حتما نسخه دارو را در کیف دستی قرار دهیم. در پروازهای داخلی برای همراه داشتن برخی داروهای بدون نسخه، مسئله ای نخواهیم داشت.

میزان بار مجاز در هواپیما چقدر است؟

شاید این سوال پیش بیایید که مجموع این وسایل مجاز در هواپیما باید چقدر باشد. میزان بار مجازی که می توانیم در چمدانی کوچک یا کیف دستی همراه ببریم، بین 5 تا 15 کیلوگرم متغیر است. میزان بار به شرکت هواپیمایی بستگی دارد که با آن سفر می کنیم.

برای مثال هواپیمایی لوفت هانزا دو کیف 8 کیلویی را مجاز می داند. مسافران بیزنس کلاس هواپیمایی قطر اجازه همراه داشتن دو چمدان یا کیف کمتر از 15 کیلوگرم را به مسافرانش می دهد.

درصورتی که قرار است دو پرواز پی درپی با دو خط هوایی داشته باشیم، باید مقررات هر دو شرکت را چک کنیم و در نظر بگیریم.

وزن بار مجاز هواپیما چقدر است؟

منبع: اسنپ تریپ

به "بردن چه وسایلی در هواپیما مجاز است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بردن چه وسایلی در هواپیما مجاز است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید