استعفای 5 عضو شورای استانداری نجف

5 عضو شورای استانداری نجف اشرف در پاسخ به خواست تظاهرات کنندگان، استعفا کردند.

استعفای 5 عضو شورای استانداری نجف

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی تداوم تظاهرات های مردمی در استانهای مختلف عراق، امروز (دوشنبه 28 اکتبر)،پنج عضو دیگر شورای استانداری نجف اشرف، استعفا کردند.

به نوشته پایگاه خبری السومریة، عباس جبر، وسام الزجراوی، امین الغزالی، رزاق شریف و عاصفة الیاسری ضمن استعفا از عضویت شورای استانداری نجف، به طور مکتوب خواهان انحلال شورای استانداری در پاسخ به خواست تظاهرات نمایندگان شدند.

فائز شعبان عضو استانداری استان نجف، نیز چند روز پیش استعفا نموده بود.

مجلس عراق نیز قرار است مسئله توقف فعالیت شوراهای استانداری به درخواست تظاهرات نمایندگان را که از سوی هیأت دولت نیز تایید شده، آنالیز کند.

دومین دور از تظاهرات مردمی عراق در اعتراض به بیکاری، فساد در بین مسئولان و شرایط نابسامان مالی و معیشتی از آدینه پیش آغازشده است و تاکنون موجب شده تا شماری از نمایندگان مجلس و اعضای شورای استانداری ها استعفاء نمایند.

رائد فهمی و هیفاء الامین دو نماینده حزب کمونیست عراق، طی بیانیه ای مشترک که امروز (دوشنبه 28 اکتبر) در خبرگزاری آناتولی منتشر شد، مدعی شدند که یکی از دلایل استعفایشان، تکیه دولت به کشتار عامدانه برای حفظ قدرت است.

این دو نماینده با اشاره به ناتوانی دولت و مجلس در پاسخگویی به مطالبات تظاهرات نمایندگان خاطرنشان کردند که در کنار معترضان می مانند. حزب کمونیست عراق، تنها همین دو کرسی را در مجلس داشت که در انتخابات مجلسی عراق، با ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر همپیمان شده بود.

گفته می گردد که حسن عاقولی دیگر نماینده ائتلاف سائرون است که در حمایت از مطالبات تظاهرات نمایندگان، استعفا نموده است.

طه الدفاعی، نماینده مجلس عراق از ائتلاف النصر به رهبری حیدر العبادی نیز استعفا و طی بیانیه ای خاطرنشان کرد: به جای آنکه احزاب حاکم در کشور، به عراقی های مظلوم اهتمام ورزند و برای آنها آسایش را فراهم سازند و از عزت آن حمایت نمایند، در حال رقابت برای تقسیم قدرت و غنائم هستند.

پیشتر و در روز نخست تظاهرات در دور نخست، اول اکتبر گذشته، مزاحم التمیمی، نماینده بصره، استعفا نموده بود.

حکیمه الشبلی عضو استانداری الدیوانیه نیز به دلیل اعتراض ها، از سِمت خود، استعفا نموده است.

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس

به "استعفای 5 عضو شورای استانداری نجف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای 5 عضو شورای استانداری نجف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید