اختصاص10 میلیارد تومان به صندوق توسعه بخش کشاورزی

به گزارش انجمن آقای شرفی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از اختصاص 10 میلیارد تومان برای حمایت از صندوق توسعه بخش کشاورزی استان خبر داد.

اختصاص10 میلیارد تومان به صندوق توسعه بخش کشاورزی

جعفری در شورای برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: صندوق توسعه و حمایت از بخش کشاورزی خراسان جنوبی اوایل دولت نهم ایجاد شد.

او افزود: با اقدامات خوبی که در این زمینه در آن زمان انجام شد، رتبه دوم کشور در این خصوص را کسب کردیم، اما اکنون در رتبه 23 کشور قرار داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: با توجه به این که بانک کشاورزی هیچ گونه اعتباری در این باره اختصاص نمی دهد، شرایط صندوق خوب نیست.

او اظهار کرد: هر چند پیشنهاد ما برای کمک به این صندوق برای حمایت از بخش کشاورزی استان، 50 میلیون تومان بود، ولی با اختصاص 10 میلیارد تومان برای این منظور در این جلسه موافقت شد.

جعفری با بیان اینکه علاوه بر تقویت دامداری استان که شرایط بدی دارد، فصل خرید زرشک هم در پیش است، عنوان نمود: با توجه به اینکه اعتبار دولتی برای این کار اختصاص نمی یابد، با کمک به این صندوق باید به تکمیل زنجیره های محصولات کشاورزی استان کمک شود.

او با اشاره به همکاری با شرکت های دانش بنیان، ادامه داد: در این راستا دو هزار هکتار با توجه به نیاز خراسان جنوبی، به کشت ذرت علوفه ای اختصاص یافته تا با انجام آن، نیاز ما با استان های دیگر در این خصوص کاهش یابد.

انجمن آقای شرفی خراسان جنوبی بیرجند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اختصاص10 میلیارد تومان به صندوق توسعه بخش کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص10 میلیارد تومان به صندوق توسعه بخش کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید